Leiskis į kelionę drauge su meldinių nendrinukių mažyliais!

2019 metų meldinių nendrinukių perkėlimo (translokacijos) metu šioje skiltyje ir mūsų feisbuko puslapyje buvo skelbiamos video dienoraščio serijos. Kasdieniuose mūsų video pasakojimuose gali sužinoti, kaip sekasi kelionėje, su kokiais iššūkiais susidūrėme, kokie džiugesiai ir liūdesiai mus ir mažylius kankino, kaip sekėsi Ligoniukui bei visai didelei gamtininkų ir savanorių komandai. Leiskimės į nepaprastą ekspediciją kartu!

2019 metais vyko antrasis meldinių nendrinukių perkėlimo etapas, kai iš Baltarusijoje esančios didžiausios šių paukščių populiacijos į Lietuvos nykstančią populiaciją Žuvinte buvo atvežta 50 šių paukščių jauniklių tikintis, kad po žiemojimo Afrikoje jei sugrįš jau į naują savo gimtinę. Pats perkėlimas truko šiek tiek ilgiau nei mėnesį laiko – nuo gegužės 28 d. iki liepos 15 d.. Tais pačiais metais vyko stebėjimai, kaip sekėsi kelią į Žuvintą surasti 2018 metais čia perkeltiems paukščiukams. Skaityti apibendrintus pirmųjų metų rezultatus.

Iš viso sukurtos 26 video serijos ir tiesioginės transliacijos.

Meldinių nendrinukių maistu mums padėjo pasirūpinti Kauno zoologijos sodas ir www.svirpliai.lt.

    

Video istorijos

15 diena. Kraujo tyrimai

Šiandien dr. Vaidas Palinauskas ėmė meldinių nendrinukių kraują tyrimams. Mes taip pat paukščiukus svėrėme. Iš kraujo bus nustatyta paukščiukų lytis, atliekami parazitų tyrimai. Dr. Vaidas … read more

Su tavimi įspūdžiais dalinosi

yar
Rita Grinienė

Nekantrauju į kelionę leistis drauge su jumis. Tai – vienas didelis, varginantis, bet tuo pačiu užburiantis ir emociškai pakraunantis nuotykis. Pasistengsiu būti jūsų akys ir ausys.

yar
Eglė Ruškutė

Mažylių kelionė sukelia labai stiprias ir neišdildomas emocijas, kuriomis norisi dalintis. Žodžiais sunku nupasakoti jausmą, tad tikiuosi, jog video dienoraščiai taps puikia priemone tai padaryti. Juokimės, verkime, jaudinkimės ir džiaukimės dėl mažylių kartu.

Įspūdžiai iš 2018 metų

2018 metais vyko pirmasis meldinių nendrinukių perkėlimo etapas. Jo metu į Žuvintą iš Zvaniec pelkės buvo atvežta 50 meldinių nendrinukių jauniklių. Tai buvo pirmas kartas, kai kas nors bando atlikti translokaciją su šia rūšimi, todėl buvome labai susitelkę, jautėme didelę atsakomybę. Darėme viską, kad užaugintume visus jauniklius, kad jie išmoktų gyventi laisvėje ir po žiemos sugrįžtų į Žuvintą. Tai buvo jaudinanti ir iššūkių kupina patirtis.

Sužinok apie ją daugiau žiūrėdamas specialų 15min.lt multimedijos pasakojimą.