Čia pateikiami leidiniai bei filmai apie meldinę nendrinukę, sukurti įvairių iniciatyvų metu. Versk puslapius, gėrėkis vaizdais ir susipažink su nepaprastu šio paukščio gyvenimu. Pasitelk leidinius ir pažink rūšį vaikštinėdamas Nemuno deltos pievose.

Leidiniai

Meldinės nendrinukės stebėjimų organizavimas – ką vertėtų žinoti?

Meldinė nendrinukė – išskirtinė Nemuno deltos regiono ir pamario krašto gamtinė vertybė, kurią trokšta pamatyti profesionalūs ornitologai iš viso pasaulio, o taip pat – ir gamtos mylėtojai mėgėjai. Kviečiame išnaudoti šią unikalią vertybę naujų turizmo produktų kūrimui, savo krašto pristatymui. Visgi, nepamirškite, kad tai – globaliai nykstanti rūšis, todėl pažintis su ja turi būti kruopščiai apgalvota ir atsargi.

Aplankyk paukščių rojų Nemuno deltą ir jo garsenybę – meldinę nendrinukę

Gamtos oazė, kur gyvenimo ritmą diktuoja vanduo, toli nuo masinių turizmo taškų, kupina paukščių klegesio, gyvybe alsuojančių šlapynių, tiltų tiltukų, rūkomos žuvies kvapo, įdomių lietuvninkų tradicijų. Tokia ji – neatrastoji Nemuno delta. Kviečiame ją aplankyti ir susipažinti su krašto garsenybe – retu paukščiu, kuriuo pasigirti gali tik 4 pasaulio valstybės, – meldine nendrinuke.

Meldinė nendrinukė – Nemuno deltos simbolis

Šis labai retas paukštis yra Nemuno deltos simbolis. Ypatingomis savybėmis išsiskiriantis, ornitologų svajone vadinamas giesmininkas atskleidžia, kokia svarbi ši teritorija yra paukščiams.

Nemuno delta gamtininko akimis

Knyga ūkininkams apie sugyvenimą su globaliai nykstančia meldine nendrinuke bei jos kaimynais. Pažink stebuklingą Nemuno deltos kraštą ir jo įdomybes!

Meldinė nendrinukė. Jos vis dar gieda

Arūno Pranaičio knyga-albumas, kurioje susipina faktai apie šio nykstančio paukščio biologiją, buveinę, šeiminio gyvenimo ypatumus, ir nuotykių filmo scenarijaus verti gamtininko nuotykiai Lietuvos gamtoje.

Meldinių nendrinukių perkėlimas

Šiame lankstuke trumpai pristatomas meldinių nendrinukių perkėlimas iš didžiausios pasaulyje populiacijos Baltarusijoje į nykstančią mažą populiaciją Lietuvoje. Sužinok, kas yra rūšies perkėlimas, kada jis taikomas.

Meldinė nendrinukė: mažasis vadovas vaikams

Šio ypač reto mažo paukštelio išsaugojimas yra tapęs tikru iššūkiu gamtininkams. Kaip išsaugoti meldinę nendrinukę, kad jos švelnia giesmele galėtų džiaugtis ir ateities kartos? Perskaityk iki galo ir įsitikink, kad ir Tu gali padėti išsaugoti meldinę nendrinukę!

Lėtu žingsniu po atsikuriančią Paukščių karalystę

Arba pasivaikščiojimai greta Dituvos sodų. Kviečiame užsukti į Dituvos sodų pakraštyje įsikūrusį Kliošių kraštovaizdžio draustinį. Kviečiame lėtiems pasivaikščiojimams. Susipažinsite su TOP5 gamtinėmis šios vietovės vertybėmis.

Susipažinkite su meldine nendrinuke ir jos kaimynais

Lėti pasivaikščiojimai Sausgalvių ir Šyšos apylinkėse. Kviečiame romantiškai asmeninei pažinčiai su rečiausiu Europos giesmininku. Gegužės–rugpjūčio mėn. leiskitės į nepamirštamą nuotykį keliaudami žemėlapyje pažymėtais maršrutais Šilutės rajone.

video

2019 m. meldinių nendrinukių perkėlimo video dienoraštis

26 video dienoraščio serijos apie 31 dieną kelionėje su meldinių nendrinukių mažyliais antraisiais perkėlimo metais.

multimedijos pasakojimas apie 2018 m. meldinių nendrinukių perkėlimą

Video interviu, nuotraukos, vaizdingi tekstai ir vizualizacijos apie pačią pirmąją patirtį atliekant jauniklių perkėlimą.