Šiame puslapyje pateikiami svarbiausi leidiniai, studijos, ataskaitos ir dokumentai lietuvių kalba. Dalis dokumentų rengti tik kitomis kalbomis – angliškai arba rusiškai. Daugiau apie kitus projekto rezultatus – skaitykite kitame puslapyje.

Leidiniai

Meldinės nendrinukės stebėjimų organizavimas – ką vertėtų žinoti?

Meldinė nendrinukė – išskirtinė Nemuno deltos regiono ir pamario krašto gamtinė vertybė, kurią trokšta pamatyti profesionalūs ornitologai iš viso pasaulio, o taip pat – ir gamtos mylėtojai mėgėjai. Kviečiame išnaudoti šią unikalią vertybę naujų turizmo produktų kūrimui, savo krašto pristatymui. Visgi, nepamirškite, kad tai – globaliai nykstanti rūšis, todėl pažintis su ja turi būti kruopščiai apgalvota ir atsargi.

Aplankyk paukščių rojų Nemuno deltą ir jo garsenybę – meldinę nendrinukę

Gamtos oazė, kur gyvenimo ritmą diktuoja vanduo, toli nuo masinių turizmo taškų, kupina paukščių klegesio, gyvybe alsuojančių šlapynių, tiltų tiltukų, rūkomos žuvies kvapo, įdomių lietuvninkų tradicijų. Tokia ji – neatrastoji Nemuno delta. Kviečiame ją aplankyti ir susipažinti su krašto garsenybe – retu paukščiu, kuriuo pasigirti gali tik 4 pasaulio valstybės, – meldine nendrinuke.

Meldinių nendrinukių perkėlimas

Šiame lankstuke trumpai pristatomas meldinių nendrinukių perkėlimas iš didžiausios pasaulyje populiacijos Baltarusijoje į nykstančią mažą populiaciją Lietuvoje. Sužinok, kas yra rūšies perkėlimas, kada jis taikomas.

Meldinė nendrinukė: mažasis vadovas vaikams

Šio ypač reto mažo paukštelio išsaugojimas yra tapęs tikru iššūkiu gamtininkams. Kaip išsaugoti meldinę nendrinukę, kad jos švelnia giesmele galėtų džiaugtis ir ateities kartos? Perskaityk iki galo ir įsitikink, kad ir Tu gali padėti išsaugoti meldinę nendrinukę!

Lėtu žingsniu po atsikuriančią Paukščių karalystę

Arba pasivaikščiojimai greta Dituvos sodų. Kviečiame užsukti į Dituvos sodų pakraštyje įsikūrusį Kliošių kraštovaizdžio draustinį. Kviečiame lėtiems pasivaikščiojimams. Susipažinsite su TOP5 gamtinėmis šios vietovės vertybėmis.

Susipažinkite su meldine nendrinuke ir jos kaimynais

Lėti pasivaikščiojimai Sausgalvių ir Šyšos apylinkėse. Kviečiame romantiškai asmeninei pažinčiai su rečiausiu Europos giesmininku. Gegužės–rugpjūčio mėn. leiskitės į nepamirštamą nuotykį keliaudami žemėlapyje pažymėtais maršrutais Šilutės rajone.

Projekto lankstukas

Projektą pristatantis lankstukas detaliau pristato projekto veiklas konkrečiose teritorijose.

Planai, studijos

Šyšos polderio vandens reguliavimo taisyklės

2021 m. Šilutės savivaldybės patvirtinos šliuzo naudojimo taisyklės, numatančios, kad vandens lygis vakarinėje polderio dalyje bus reguliuojamas gamtai palankiu būdu.

Vandens lygio reguliavimo studijos papildymas

2018 m. vasarą papildyta prieš metus rengta Šyšos ir Sausgalvių polderių vandens lygio reguliavimo studija pateikiant konkrečius siūlymus ir skaičiavimus, pagal derybų su ūkininkais rezultatus.

Meldinės nendrinukės perkėlimo programa

2018 m. gegužę buvo pabaigtas rengti meldinės nendrinukės perkėlimo programos projektas. Jame detaliai aprašoma perkėlimo metodologija.