Meldinių nendrinukių perkėlimo patirtis pristatyta pasaulinėje perkėlimų konferencijoje

Lapkričio 13-15 d. Australijoje vykusioje specializuotoje tarptautinėje rūšių translokacijų konferencijoje projekto vadovas Žymantas Morkvėnas buvo pakviestas pristatyti Lietuvos patirtį atliekant meldinių nendrinukių perkėlimą skaitant pranešimą.

„Po pranešimo sulaukiau nemažai dėmesio iš garbių translokacijų praktikų, kurie neslėpė susižavėjimo mūsų komandos darbu ir pasiektais rezultatais. Daugelis paukščių translokacijų vyksta papraščiau – kitose vietose įkurdinami suaugę individai, nes pvz. Australijos ar Naujosios Zelandijos paukščiai nemigruoja dideliais atstumais. O dažnas jų ir ilgeliau gyvena. Su tolimaisiais migrantais žvirbliniais paukščiais, gyvenančiais mūsų platumose (kokia ir yra meldinė nendrinukė), situacija yra visai kitokia. Kaip ekspertai pavadino, meldinės nendrinukės gyvena greitą gyvenimą (speed life). Gyvena trumpai, perėjimo laikotarpis labai trumpas, o skristi į žiemavietes reikia labai didelį atstumą. Tai lemia ypač didelį natūralų mirtingumą. Be to, perkeltos nendrinukės kaip migrantai turi papildomą užduotį – įsiminti naują vietą kaip namus tam, kad po migracijos čia sugrįžtų. Būtent todėl yra perkeliami visiškai mažyčiai paukščiai, pas kuriuos dar nesuveikė vietos geolokacijos programa. O išauginti mažylius yra ypač sunku. Todėl ir aš antrinau ekspertams sakydamas, jog komanda, su kuria man tenka laimė dirbti, iš tiesų yra verta susižavėjimo. Kaip ir jų šeimų nariai, kurie su palaikymu išleidžia į tas sunkias translokacijų ekspedicijas, o dažnai net ir patys padeda.“ – po pristatymo įspūdžiais dalinosi Ž. Morkvėnas.

 

Konferenciją organizuoja viena garsiausių pasaulyje gamtosaugos organizacijų IUCN, pagal kurios standartus atliekami visų pasaulio gyvūnų perkėlimai. Konferencijos programa

 

 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *