Pagrindinis renginio puslapis

Nacionalinis šienpjovių čempionatas, Rupkalviai

Apie Nacionalinį šienpjovių čempionatą

Vienintelis renginys, vienijantis šienavimo dalgiu entuziastus iš visos Lietuvos. Nesvarbu, ar dalgiu mosuojate nuolat, ar jį buvote paėmę tik vaikystėje, o gal dar tik apie tai svajojate, čempionate rasite jums smagių veiklų. Registruokite draugų, kolegų komandą arba tik save, rinkitės varžybas pagal savo galimybes ir interesus. Jei varžytis nenorite, atvykite pasigrožėti bekraštėse Nemuno deltos pievose žolę meistriškai guldančiais šienpjoviais.

Čempionatas vyksta Nemuno deltoje, Rupkalvių kaime, Šilutės raj.

2024 m. Lietuvoje čempionatas vyks ketvirtą kartą.

 

Čempionatas vyksta meldinės nendrinukės perimvietėse

Šienpjovių čempionatas ne tik prikelia užmarštin išeinantį kultūrinį paveldą. Tuo pačiu jis informuoja ūkininkus ir visuomenę apie ūkininkavimą santarvėje su gamta bei nykstančių rūšių apsaugos būtinybę. Nemuno deltos pievose klestėjo ir tebeklesti gausybė paukščių – jų gausa neatsiejama nuo regione praktikuojamos šienavimo tradicijos, išsaugančios paukščių įvairovę. Čia plytinčios pievos yra rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – perimvietės. Šienaujant perimvietėse dalgiu, šie reti paukščiai yra išlydimi į rudeninę migraciją, parodant rūpestį, jog jie bus laukiami sugrįžtant į ūkininkų prižiūrimas pievas.

Čempionatas organizuojamas įgyvendinant projektą „Meldinei nendrinukei tinkamų kertinių buveinių tinklo formavimas siekiant užtikrinti ilgalaikę jos apsaugą Lietuvoje“, kurį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir projekto partneriai. 2024 m. čempionatą remia staliausirankiai.lt ir Šilutės rajono savivaldybė.