Biomasės cechas „Nine voices“ superka biomasę iš vietos ūkininkų

Biomasės perdirbimo cechas Drevernoje „Nine voices“ ir šiemet priima vėlai nušienautą žolę iš ūkininkų, deklaruojančių savo plotus agrarinės aplinkosaugos priemonėms.

2020 metais biomasės perdirbimo cecho veikla toliau buvo plėtojama. Šiais metais galiausiai pavyko ištobulinti patį gamybos procesą taip, kad sugebėtume gauti aukščiausios kokybės granules. Kadangi „Nine voices“ pagrindiniai pirkėjai – skandinavai, jie labai jautrūs kokybei ir cecho kolektyvas nemažai dirbo, kad nenuviltų jų lūkesčių. Buvo atrastos tam tikros proporcijos, kaip biomasė iš skirtingų teritorijų turi būti maišoma. Patirtis parodė, kad geriausiai granuliuoti žolę iš Alkos polderio (kur daug viksvų, nendrinio dryžučio), bet ją taip pat reikia maišyti su daugiau nendrių turinčia žole (pvz., iš Tyrų – Kliošių kraštovaizdžio draustinio). Dėl to biomasės perdirbimo procesas tapo kažkiek sudėtingesnis, tačiau juk visa tai daroma dėl rečiausio mūsų paukščio – meldinės nendrinukės – apsaugos. Šiemet taip pat pavyko užmegzti kontaktus su kai kuriais kitais potencialiais klientais iš Ispanijos ir kitų šalių, ceche pagamintos granulės naujoms rinkoms pristatomos pernelyg neskubant, siekiant užtikrinti tiek gamybos spartą, tiek kokybę.

Biomasė iš meldinės nendrinukės pelkiųŠiuo metu žaliavos cechas dar turi pakankamai, tačiau tikimasi, kad ilgainiui jos poreikis išaugs. Norint palaikyti ilgalaikį santykį su meldines nendrinukes globojančiais ūkininkais, šiemet cechas biomasę iš ūkininkų taip pat superka. Iš kiekvieno kol kas bus galimybė priimti po 2 dideles priekabas (100 rulonų) bandymui. Labai svarbu, kad biomasė būtų geros kokybės – sausa, be pelėsio. Kai bus išnaudota visa turima biomasė, turėtų atsirasti galimybė supirkti jos ir daugiau. Žinoma, jei ji bus tinkamos kokybės – sausa ir gerai spausis į granules.

Pridavimo sąlygos:

  • Santykinė biomasės drėgmė – ne didesnė kaip 15 %
  • Biomasę reikia pristatyti į checką Drevernoje (Kuršių g. 7)
  • Supirkimo kaina už 1 toną – 30 Eur

  

Daugiau informacijos:

Petras Lengvinas

Meldinės nendrinukės apsaugos projekto veiklų koordinatorius Nemuno deltoje

Baltijos aplinkos forumas

Tel. nr. 8 662 20046

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.