Birželio 1 d. iškelkime meldinės nendrinukės vėliavas

Speciali meldinės nendrinukės vėliava, kurią gauna ūkininkai ir organizacijos, prisidedančios prie šio paukščio apsaugos.
Speciali meldinės nendrinukės vėliava, kurią gauna ūkininkai ir organizacijos, prisidedančios prie šio paukščio apsaugos.

Papildyta nuotraukomis. Kviečiame meldinę nendrinukę globojančius ūkininkus ir organizacijas birželio 1 d. iškelti specialias meldinės nendrinukės vėliavas taip pasveikinant sugrįžusius retuosius paukščius ir išreiškiant paramą laukuose jau išsiritusiems jų mažyliams.

Birželio 1 d. minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Gamtininkai kviečia tą dieną prisiminti ir paukščių bei gyvūnų jauniklius.

„Tegu birželio mėnuo būna džiaugsmingas ne tik mūsų, bet ir paukščių vaikams! Šis mėnuo – itin jautrus laikotarpis daugeliui Lietuvos paukščių. Šiuo metu jie augina savo jauniklius. Meldinės nendrinukės taip pat veda savo pirmąją vadą ir pradeda itin aktyvų rūpinimosi jaunikliais laikotarpį. Neilgai trukus ūkininkai pradės galvoti apie pirmąją šienapjūtę, kuri jaunikliams gali baigtis labai liūdnai. Tad simboliniu vėliavos iškėlimu kviečiame išreikšti paramą su visiško išnykimo grėsme vis dar susiduriantiems paukščiams ir tuo pačiu pagalvoti, kaip savo ūkininkavimo praktika bent šiek tiek prisidėti prie sparnuočių apsaugos.“– sako meldinės nendrinukės apsauga besirūpinantis Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Gamtininkai teigia, kad speciali meldinės nendrinukės vėliava yra paukščių ir žmogaus bendrystės simbolis. Šias vėliavas nuo 2017 m. gamtininkai dovanoja ūkininkams bei organizacijoms, prisidedančiomsprie retųjų giesmininkų apsaugos. Specialio vėliavos pirmą kartą dangų kilo prieš du metus. Pernai nutarta pasirinkti simbolinę birželio 1-osios datą, kuri galėtų tapti tradicine diena prisimenant ne tik žmonių, bet ir paukščių vaikų gerovę.

Vėliavą šiemet iškėlė

Ventės rago ornitologinė stotis

Baltijos aplinkos forumas

Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys

Nemuno deltos regioninis parkas

Ūkininkai

Meldinių nendrinukių vėliavos iškėlimas Šilutės rajone ankstesniais metais

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.