Lenkija: Czahary takas

Polesės nacionaliniame parke buvo įkurtas pirmasis mokomasis gamtinis takas Bubnów pelkės teritorijoje. Naujai sukurto tako pavadinimas „Czahary“ reiškia šlapynę, apaugusią krūmais. Jau XVII a. Pirmosios Lenkijos Rezpublikos rytinės dalies gyventojai vartojo šią sąvoką.

Maršrutas nuo Zastawie apžvalgos bokšto eina toliau į rytus palei žvyrkelį iki Kulczyn – Pikulawka. Lankytojai gali naudotis specializuota infrastruktūra: apžvalgos bokštais, pastogėmis, apžvalgos platformomis ir praplatintai praėjimais (dvipusiam eismui). Didžioji tako dalis eina specialiais paruoštu mediniu taku, kuris ne tik palengvina vaikščiojimą per pelkę, nesušlampant batų, bet ir apsugo pačią pelkę. Take yra 5 sustojimai. Bendras maršruto ilgis – 6,5 km, o vadinamojo trumpesnėje kilpoje – ė,ū km.

Bubnów pelkės durpynas yra ideali vieta daugeliui šlapynes mėgstančių paukščių rūšių. Čia galima pamatyti stulgius, didžiąsias kuolingas, griciukus, švygždas, rudagalvius kirus ar nendrines linges. Tai taip pat gervių mėgiama vieta. Šiose vietovėse rudeniniai gervių susibūrimai yra vieni didžiausių visame regione. Kartais čia susirenka daugiau nei 3000 paukščių praleisti naktį.Bubnów pelkėje yra aptinkama dar viena retų paukščių rūšis – meldinė nendrinukė. Šis per daug neišsiskiriantis paukštelis yra rečiausias migruojantis Europos giesmininkas. Polesie nacionaliniame parke esanti populiacija yra stabili ir čia suskaičiuojama maždaug 400 giedantys patinėliai – tai antra pagal dydį populiacija Lenkijoje.Čia ne tik paukščių mėgėjai ras ką nors sau. Pažintinis kelias veda per miškų, pievų ir durpynų ekosistemas, kurių kiekviena atstovauja skirtingoms, specifinėms augalų ir gyvūnų rūšims. Jei jus pasiseks – pamatysite briedžius, stirnas ir tauriuosius elnius.

Czahary taką žemėlapyje rasite čia.

Informacijos šaltinis: http://www2.poleskipn.pl/index.php/atrakcje/154-czahary-trail 

 

 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.