Europos komisaras V. Sinkevičius atkreipė dėmesį į meldinės nendrinukės projekto ir LIFE programos sėkmę 

Europos komisaras V. Sinkevičius atkreipė dėmesį į meldinės nendrinukės projekto ir LIFE programos sėkmę Sakydamas kalbą vakar Klaipėdoje prasidėjusiame gamtosauginių LIFE projektų susitikime eurokomisaras Virginijus Sinkevičius džiaugėsi, kad lietuviška meldinės nendrinukės apsaugos iniciatyva net du kartus buvo nominuota europinuose Natura2000 apdovanojimuose. Jis išskyrė ir kitus tris apdovanojimus pelniusius ar nominuotus Šiaurės-Baltijos jūros regiono projektus: estiškų alvaro pievų atkūrimą, aukštapelkių atkūrimą Danijoje ir aukštapelkių naudojimo planavimą Suomijoje.

Eurokomisaras negailėjo pagirų visai LIFE programai. Jo teigimu, turėdama palyginti mažą biudžetą ši gamtosauginė programa pasiekė reikšmingų rezultatų ir didelio efektyvumo.

„Gamtosaugos veiklos įgyvendintos daugiau nei 6 000 Natura2000 teritorijų ir tai sudaro net 25 % viso europinio saugomų teritorijų tinklo. Visoje ES išpirkta 200 000 ha retų ir nykstančių buveinių.“ – savo kalboje rezultatais džiaugėsi V. Sinkevičius.

Eurokomisaras taip pat pabrėžė, jog nepaisant visų laimėjimų ir pastangų, tiek Europa, tiek visas pasaulis vis dar susiduria su realia egzistencine grėsme – klimato kaita ir aplinkos būklės blogėjimu. Jis išskyrė du teisės aktus, kurie turėtų padėti su šiomis problemomis kovoti – Žaliąjį kursą ir Gamtos atkūrimo įstatymą.

Visa V. Sinkevičiaus kalba angliškai

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.