Tiek į Žuvinto biosferos rezervatą, tiek į pamarį grįžo retieji giesmininkai – meldinės nendrinukės. Pirmąjį paukštį dar balandžio 30 d. stebėjo Žuvinto biosferos rezervato specialistai. Stebėtas giedantis patinas turėjo specialų žalią plastikinį žiedą, žymintį iš Baltarusijos į Lietuvą perkeltus (translokuotus) paukštelius.
„Deja, žiedo numerio nepavyko nuskaityti, bet aišku viena – tai tikrai čia iš Baltarusijos per praėjusius du metus vykdytą perkėlimą atvežtas paukštis. Gegužės antroje pusėje planuojame vykdyti pirmąją išsamią nendrinukių apskaitą, jos metu ieškosime visų sugrįžusių paukščių,“ – sakė Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.
Nendrinukių apskaitos Žuvinte šiemet itin svarbios, nes jų metu surinkti duomenys atskleis antrojo meldinių nendrinukių perkėlimo, vykdyto praėjusiais metais, efektyvumą ir leis daryti labiau apibendrintas išvadas palyginus dviejų metų rezultatus. Skaityti plačiau apie meldinių nendrinukių perkėlimą ir pirmuosius rezultatus.
Pamaryje, kur sutinkama didžiausia Lietuvoje šių paukščių populiacija, meldinės nendrinukės taip pat sugrįžo. Gegužės 2 d. Alkos polderyje pirmuosius patinus šiemet girdėjo Ventės rago ornitologinės stoties ornitologas Vytautas Eigirdas.
„Greičiausiai nendrinukės jau bus grįžusios į visas šlapesnes pamario vietas, tik dar nespėjau visų aplankyti. Šie paukščiai įprastai mūsų šalyje pasirodo gegužės pradžioje, kiek rečiau pasitaiko juos sutikti dar anksčiau – balandžio pabaigoje. Visgi, žinant, kokie šie metai šilti, gali būti, kad ir nendrinukės anksčiau iš Afrikos parskrido,“ – sakė V. Eigirdas.
Meldinių nendrinukių kelionė iš Lietuvos į Afriką ir atgal
Skaityti plačiau apie neįtikėtinas meldinių nendrinukių keliones į Afriką ir atgal.
Komentarų nėra