Kviečiame į pasivaikščiojimus Šyšos, Sausgalvių ir Dituvos sodų apylinkėse

Gamtininkai kviečia patyrinėti Šilutės ir Klaipėdos rajone esančių teritorijų gamtą, susipažinti su šiose vietose vykdomais gamtotvarkos darbais. Naujai parengtuose trumpuose leidiniuose raginama „lėtu žingsniu” keliauti po Šyšos ir Sausgalvių pievas bei Kliošių kraštovaizdžio draustinio teritoriją greta Dituvos sodų. Vaikštinėdami numatytais maršrutais lankytojai susipažins tiek su retais, tiek su dažnesniais šių vietovių gyventojais – paukščiais, augalais.

Susipažinkite su meldinės nendrinukės projekto teritorijomis

Leidinys apie Kliošių kraštovaizdžio draustinį kviečia į kelionę po atsikuriančią Paukščių karalystę, kurioje – pažintis su TOP5 šios teritorijos gyventojais – pajūriniu sotvaru. meldine nendrinuke, raudonkoju tuliku, pievine linge ir dygliuotuoju šaltalankiu. Keliaudami numatytomis trasomis galbūt išvysite ir burzgiančią techniką, nes čia 2016-2021 m. bus vykdomi buveinių atkūrimo darbai – šalinami menkaverčiai krūmynai, vykdomas nendrynų šienavimas. Atviros pelkių buveinės (neapaugusios krūmais) yra pačios vertingiausios retoms rūšims.

Atsisiųsti leidinį (PDF)

Leidinys apie Sausgalvių ir Šyšos pievas kveičia susipažinti su rečiausiu Europos giesmininku – meldine nendrinuke – ir jos kaimynais – pempe, geltonąja kiele, griežle ir paprastuoju griciuku. Taip pat kviečia vietos ūkininkus jungtis prie individualaus vandens lygio reguliavimo sistemos diegimo.

Atsisiųsti leidinį (PDF)

Siūlomi pasivaikščiojimų maršrutai sužymėti ir interaktyviame žėmėlapyje.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.