Melaginga informacija apie translokaciją „TV3 žiniose“

Projekto komanda apgailestauja, jog melaginga informacija apie meldinės nendrinukės perkėlimą (translokaciją) pasirodė TV3 žiniose, ir galimai sudarė neigiamą įspūdį apie meldinės nendrinukės apsaugos projektą.

Vakar (2019-01-27) rodytoje „TV3 žinių“ laidoje skelbta: „<…>dar didesnių diskusijų sulaukė meldinių nendrinukių atsigabenimas ir auginimas Žuvinto draustinyje. Šis projektas atsiėjo per 11 mln. eurų, tačiau niekas iki šiol nežino, ar iš Baltarusijos atgabenti paukšteliai į Lietuvą dar kada nors besugrįš.“

Norime pabrėžti, jog ši suma vos ne 3 kartus didesnė, nei bendras projekto biudžetas, o išlaidos perkėlimui – padidintos net 50 kartų.

Nepaisant to, kad „TV3 žiniose“ žurnalistė pateikė neteisingus galimai sąmoningai padidintus skaičius, ji taip pat visas projekto veiklas susiaurino į vieną iš veiklų – meldinių nendrinukių perkėlimą. Svarbu pabrėžti, kad meldinių nendrinukių perkėlimas, tai – tik viena iš projekto veiklų. Projekto metu taip pat įgyvendinamos kitos svarbios veiklos – pelkių aktūrimas (projekto metu bus atkurta 20 000 ha žemapelkių, kurios svarbios ne tik meldinei nendrinukei, bet ir kitoms rūšims), biomasės perdirbimo cecho įrengimas taip gerinant ūkininkavimo sąlygas pamaryje, moksliniai tyrimai, gamtosauginio švietimo veiklos.

Raginame kritiškai vertinti žiniasklaidoje pasirodančią informaciją ir kilus bent menkiausių nuogąstavimų dėl meldinės nendrinukės apsaugos projekto, kreiptis tiesiogiai į šį projektą koordinuojatį Baltijos aplinkos forumą. Esame pasiruošę pateikti tikslią informaciją tiems, kurie nori žinoti tiesą ir tikrus faktus.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *