Lenkija: Mścichy rezervatas

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Šį rezervatą sudaro maždaug 435 ha žemapelkės, besidriekiančios į vakarus nuo Biebrza nacionalinio parko (teritorija tarp Biebrza nacionalinio parko ir Mścichy gyvenvietės). Šioje teritorijoje dominuoja augalų bendrijos su Calamagrostis stricta ir nedidelėmis viksvų salelėmis. Šios vietovės yra šienaujamos vieną kartą per metus arba du kartus, kuomet metai yra sausi. Rezervato pietrytinė dalis ribojasi su mišku, o šiose buveinėse vyrauja paprastosios nendrės su purpurinėmis mažosiomis nendrėmis (Calamagrostic canescens). Pavasarį laukus užtvindo tirpstantis sniegas, lietus ir vanduo iš biebrza upės. Nepaisant drenažo, čia vis dar egzistuoja iki 2 metrų storio durpių sluoksnis.

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Anksčiau šios teritorijos buvo vietos gyventojų šienaujamos pievos, o šiaurinė rezervato dalis buvo naudojama durpių kasimui. Šiais laikais šienaujami tik šalia kelio ir aplink pastatus esantys ruoželiai. Tai sukėlė meldinėms nendrinukėms nepalankius viksvinės pievos struktūros pokyčius (pvz. pradėjo augti daug kupstinių žolių, priklausančių Poaceae šeimai, taip pat pradėjo augti daugiau monažolių ir nenrinių dryžučių).

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Šioje teritorijoje yra didžiausia meldinių nendrinukių populiacija Biebrza nacionalinio parko buferinėje zonoje, kuri nėra saugoma įstatymų. 2007 metais čia buvo aptikti 65 giedantys patinėliai (2,5% visos Lenkijos meldinių nendrinukių populiacijos). 2011 metais šiose apylinkėse užfiksuotas didžiausias meldinių nendrinukių skaičius – 127! Jos suka lizdus plotuose, kurie buvo šienaujami, tačiau vengia tų plotų, kurie buvo visiškai apleisti. todėl yra labai svarbu imtis apsaugos priemonių, siekiantišsaugoti esamas tinkamas buveines bei jas praplėsti.

Patogiausia vieta stebėti meldines nendrinukes – kelio tarp Mscichy gyvenvietės ir Biebrza nacionalinio parko vidurys.

Ką čia galite pamatyti?

Be meldinės nendrinukės čia dar galima pamatyti dryžagalves krykles, griežles, perkūno oželius, baltasparnes žuvėdras, švygždas ir mėlyngurkles.

Žemėlapis, kuriame rasite visas vietas Lenkijoje, kur galite stebėti meldines nendrinukes.

Informacijos šaltinis: https://otop.org.pl/our-projects/we-protect/reserves-and-nature-trails/biebrza/?lang=en

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.