Nacionalinio šienpjovių čempionato programa

Kviečiame jus į vieną originaliausių ir smagiausių vasaros renginių – Nacionalinį šienpjovių čempionatą. Jis vyks rugpjūčio 6 d. Nemuno deltoje – Rupkalvių kaime, Šilutės raj. Nesvarbu, ar dalgiu mosuojate nuolat, ar jį buvote paėmę tik vaikystėje, o gal dar tik apie tai svajojate, čempionate rasite jums smagių veiklų. Registruokite draugų, kolegų komandą arba tik save, rinkitės varžybas pagal savo galimybes ir interesus. Jei varžytis nenorite, atvykite pasigrožėti bekraštėse Nemuno deltos pievose žolę meistriškai guldančiais šienpjoviais. Kas žino, gal ir kokį šienpjovių rekordą sumušime.

Nepraleiskite išskirtinio reginio nepaprastoje Lietuvos vietoje! Gal dar spėsite išgirsti ir retąsias meldines nendrinukes prieš joms pakeliant sparnus į Afriką.

Kviečiame susipažinti su programa.

 

Nacionalinio šienpjovių čempionato 2022 programa

Rupkalvių kaimo pievos, Šyšos polderis, Šilutės raj.

 

Laikas

Veikla

9:00 

Dalyvių registracija ir pasiruošimas varžytuvėms

10:00 

Pradeda veikti Dalgių varlinykas

10:30 

Čempionato atidarymas, sveikinimo žodžiai, varžytuvių taisyklių pristatymas

Dalgių varlinykas

 

·      Šienpjovių mokykla – grupiniai ir individualūs šienavimo dalgiu mokymai. Baigę mokyklą gaus specialius pažymėjimus. Organizuojami 2 mokymų ciklai:

o   10.00-11.00

o   11.30-12.30

·      Šienpjovių meditacijos pievos – erdvė individualiai šienavimo praktikai

·      Dalgio (ir liežuvio) ploninimo kampas – dirbtuvės dalgių plakimui

 

11:00 

Scenos erdvė:

·      Šienapjūtės dainos

·      Poilsio ir bendravimo erdvės

 

Varžytuvės čempionato erdvėse

 

Šienpjovių stadionas

11.00

Komandinės šienpjovių varžybos

 

Komandinės (komanda – 2 asmenys) varžybos, kuriose varžomasi dėl šienavimo laiko ir kokybės. Kekvienai komandai suteikiamas 3 m. pločio ir 100 metrų ruožas, kurį šienpjoviai stengiasi nušienauti per trumpiausią laiką, o darbą atlikti – kokybiškai. 

 

Varžomasi dėl nominacijų:

·      Greičiausia šienapjūtė – „Skriejantys dalgiai“

·      Kokybiškiausia šienapjūtė – „Kokybė garantuota“

13.00

Pradedančiųjų varžybos „Dalgio debiutas“ – specialiam SBA Urban prizui laimėti

Varžybos, skirtos pradedantiesiems, kurie šienauja pirmą kartą ar per pastaruosius 10 metų nešienavo daugiau nei 10 arų. Individuali rungtis, kurios metu šienaujama 1,5 m. pločio ir 50 m. ilgio atkarpa. Vertinamas šienavimo laikas bei kokybė.

14.00

Scenos erdvė:

·      Čempionato dalyvių pietūs 

·      Skamba šienapjūtės dainos

·      Senieji Nemuno deltos pievininkų žaidimai. Puiki proga giliau pažinti krašto istoriją ir gerai praleisti laiką nemosuojantiems dalgiu.

15.00

Šienpjovių stadiono erdvė:

Dailiojo šienavimo varžybos

Varžytuvės tiems, kurie nenori pjauti greičio ruože, bet pirmenybę teikiatikslumui ir estetikai. Šiose varžytuvėse dalyviams suteikiamas ribotas laikas, per kurį reikia kuo dailiau nušienauti paskirtą plotą ir kuo tiksliau apšienauti jame esančias kliūtis. Šiose varžybose demonstruojami įgūdžiai, kurie aktualūs šienaujant sodybų pieveles.

15.00

Sparčiausių šienpjovių individualios varžybos „Metų šienpjovio (-ės)“ titului laimėti

Šiam titului laimėti kviečiami greičiausi šienpjoviai (-ės) varžytis individualioje rungtyje (1,5 m. pločio ir 30 m. ilgio ruože).

16.00

Scenos erdvė:

Atokvėpis belaukiant rezultatų: diskusija apie šienapjūtę su gamtininkais

 

17:00 

 

Iškilmingas laimėtojų paskelbimas ir apdovanojimai

Čempionato rekordo fiksavimo rezultatų paskelbimas

18:00 

„Draugiška šienpjovių pradalgė“

Tai baigiamasis čempionato akcentas, savotiška šienpjovių „garbės eisena“, kurioje nesivaržoma, bet šienaujama ritmu stiprinant mūsų bendruomenės bendrystę. Šios „eisenos“ metu bus demonstruojamas senovinis šienapjūtės būdas kai šienpjoviai stoja greta ir kartu šienauja eilėje. Taip simboliškai bus atiduodama pagarba seniesiems Nemuno deltos pievininkams ir į rudeninę kelionę išlydimiems paukščiams

 

Nacionalinio šienpjovių čempionato 2022 programa PDF formatu


Tą patį savaitgalį visai greta čempionato – Rusnėje – vyks Rusnės festivalis. Atvykite į Rusnę visam savaitgaliui ir mėgaukitės gausybe veiklų ir muzikos.

Nacionalinio šienpjovių čempionato 2022 žemėlapis

ČEMPIONATO ŽEMĖLAPIS

Jame rasite, ne tik tikslią renginio vietą, bet ir informaciją, kur nakvoti, ką nuveikti papildomai.

 

Komentarai

Danutė Vadeikaitė 2022-07-23
Laba diena.Radau štai šitą info: Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos dovana čempionato dalyviams - nemokama stovyklavietė. Yra tualetas, vanduo. Norint čia apsistoti ir sužinoti daugiau informacijos - teirautis parko turizmo specialistės Žanetos tel. nr. 864726719 .PARAŠIAU Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai ir gavau atsakymą: Nemuno deltos regioniniame parke vykstančių renginių klausimu kreiptis į Nemuno deltos regioninio parko grupę tel: (8-441) 75050
Rita G. 2022-07-18
Laba diena, Danute, šią savaitę parengsime rekomenduojamų nakvynės vietų sąrašą ir siųsime visiems užsiregistravusiems, kurie pageidavo tokią informaciją gauti. Bus galimybė apsistoti stovyklavietėse su palapine. Jei norite apsidrausti ir užsisakyti nakvynę anksčiau, jums padėti gali arba Šilutės turizmo informacijos centras (https://siluteinfo.lt), arba upaite.lt. Paskambinkite arba parašykite jiems. Visa programa jau paskelbta: https://meldine.lt/wp-content/uploads/sites/2/2022/07/Nacionalinis-sienpjoviu-cempionatas-2022-programa-2-1.pdf
Danutė Vadeikaitė 2022-07-14
Laba diena.Kaip su nakvyne tiems,kurie atvažiuos iš toli ir autobusu? Į Šilutę reikės atvažiuoti autobusu iš vakaro rugpiūčio 5-ai dienai 16-ai valandai ir grįžti atgal autobusu - rugpiūčio 7d. Taigi,reikės nakvynei 2 naktų.KONKREČIAI MANE DOMINA : Dalgių varlinykas · Šienpjovių mokykla – grupiniai ir individualūs šienavimo dalgiu mokymai. Baigę mokyklą gaus specialius pažymėjimus. · Šienpjovių meditacijos pievos – erdvė individualiai šienavimo praktikai · Dalgio (ir liežuvio) ploninimo kampas – dirbtuvės dalgių plakimui You sent Priedo domina visa programa.AČIŪ.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.