Nacionalinis šienpjovių čempionatas artėja

Jau liepos 31 d. Vyks pirmasis Nacionalinis šienpjovių čempionatas. Jis vyks Rupkalvių kaimo pievose, Šyšos polderyje, Šilutės rajone. Šių metų čempionatą savo pievoje maloniai sutiko priglausti Šyšos polderio ūkininkai Giedrė ir Robertas Kuskiai (labai ačiū jiems!). Todėl visi maloniai laukiami jų pievoje, netoli vandens siurblinės.

Nacionaliniame šienpjovių čempionate varžysis tiek vakarų Lietuvai būdingas žemaitiškas šunkojis, tiek senasis Lietuviškas dalgis, kuris pjauna Dzūkijos ir Aukštaitijos pievas. Tad kviečiame jungtis visus, kuriems šienavimo dalgiais tradicija artima. Labai laukiame ne tik čempionato dalyvių, bet ir žiūrovų, sirgalių.

Informacija norintiems dalyvauti varžytuvėse

Dalyvauti čempionato varžytuvėse kviečiami visi norintys pilnamečiai, tiek vyrai, tiek ir moterys. Čempionate dalyvauja komandos, kiekvienoje jų – po du šienpjovius. Kiekviena komanda turės nušienauti nustatytą plotą – 3 metrų pločio (2 pradalgės) ir 100 metrų ilgio. Varžytuvėms numatyta patogi pieva, kurioje bus ūgtelėjusi 30-50 cm aukščio atolo žolė.

Komandos varžosi greičio ir kokybės atžvilgiu. Nugalėtoja bus skelbiama komanda, greičiausiai nušienavusi savo pradalges, o taip pat ir komanda šį darbą atlikusi kokybiškiausiai.

Greičiausiai pradalges nušienavusi komanda bus vertinama sumuojant kiekvieno komandos nario laiką, per kurį buvo įveikta trasa. Teisėjai vertins ir minimalią šienavimo kokybę –  pradalgėje fiksuojant nenušienautos aukštos žolės kupstus ar nepilnai nušienavus pradalges, bus skiriami baudos taškai. Teisėjų bendru sutarimu išrinkto kokybiškiausiai nušienauto ploto komanda bus skelbiama kokybiškiausio šienpjovio kategorijos nugalėtoja.

Greičiausiai savo pradalges įveikę šienpjoviai bus kviečiami dalyvauti ir antrame ture – individualiose šienpjovių varžytuvėse. Mažesniame plote varžysis patys greičiausi šienpjoviai, o nugalėtojui bus suteiktas garbingas „metų šienpjovio“ titulas.

Norintys dalyvauti varžytuvėse kviečiami registruotis. Galima registruoti pilną dviejų žmonių komandą. Tačiau jei neturite partnerio, galima registruotis ir pavieniui – komandos narį parinksime mes. Čempionato dalyviai varžosi su savo dalgiais.

Registruotis į varžytuves galite užpildydami registracijos anketą čia. Arba, tiesiog, paskambinę telefonu Nr. 8 614 12 911

Preliminari čempionato programa:

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.