Pagrindinis puslapis

 

Rungtys ir taisyklės

Pagrindinės šienpjovių varžybos

Metų šienpjovio(-ės) titului laimėti

Komandinės (komanda – 2 asmenys) varžybos, kuriose varžomasi dėl šienavimo laiko ir kokybės. Kekvienai komandai suteikiamas 3 m. pločio ir 100 metrų ruožas, kurį šienpjoviai stengiasi nušienauti per trumpiausią laiką, o darbą atlikti – kokybiškai. Komandos varžosi dėl dviejų nominacijų: „Skriejantys dalgiai“ (greičiausia šienpjovių komanda) ir „Kokybė garantuota“ ( kokybiškiausiai šienaujanti komanda). Dalyvaujantys šioje rungtyje įgauna teisę rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Šiam titului laimėti kviečiami greičiausi šienpjoviai (-ės) varžytis individualioje rungtyje (1,5 m. pločio ir 30 m. ilgio ruože.)

„Dalgio debiutas“

Pradedančiųjų lygos varžybos „Dalgio debiutas“ – specialiam SBA Urban prizui laimėti. Varžybos skirtos pradedantiesiems, kurie šienauja pirmą kartą ar per pastaruosius 10 metų nešienavo daugiau nei 10 arų.  Individuali rungtis, kurios metu šienaujama 1,5 m. pločio ir 50 m. ilgio atkarpa. Vertinamas šienavimo laikas bei kokybė. Organizatoriai pataria varžytuvėse dalyvauti su savo dalgiu, tačiau tiems, kurie neturės dalgio, bus galima pasiskolinti šienpjovių mokyklos dalgius (jų kiekis – ribotas).

Dailiojo šienavimo varžybos

Dailiojo šienavimo varžybos. Varžytuvės tiems, kurie nenori pjauti greičio ruože, bet pirmenybę duoda tikslumui ir estetikai. Šiose varžytuvėse dalyviams suteikiamas ribotas laikas, per kurį reikia kuo dailiau nušienauti paskirtą plotą ir kuo tiksliau apšienauti jame esančias kliūtis. Šiose varžybose demonstruojami įgūdžiai, kurie aktualūs šienaujant sodybų pieveles.

Draugiška šienpjovių pradalgė

Tai baigiamasis čempionato akcentas, savotiška šienpjovių „garbės eisena“, kurioje nesivaržoma, bet šienaujama ritmu stiprinant mūsų bendruomenės bendrystę. Šios „eisenos“ metu bus demonstruojamas senovinis šienapjūtės būdas kai šienpjoviai stoja greta ir kartu šienauja eilėje. Taip simboliškai bus atiduodama pagarba seniesiems Nemuno deltos pievininkams ir į rudeninę kelionę išlydimiems paukščiams.