Su Nemuno deltos ūkininkais derėtasi dėl šienavimo vėlinimo

Kaip ir kasmet, vos apibendrinus pirmosios meldinių nendrinukių apskaitos rezultatus projekto komanda šiemet skubėjo lankyti ūkininkus, kurių plotuose šiemet peri retieji giesmininkai. Gamtininkai ragino ūkininkus, kurie 2019 m. nedeklaravo šių plotų specialioms agrarinės aplinkosaugos priemonėms, kiek įmanoma vėlinti šienavimą šiuose laukuose siekiant išsaugoti bent pirmąją jauniklių vadą.

„Su ūkininkais dirbame jau daug metų ir žinome, kur kieno plotas, su kuo kalbėti dėl šienavimo vėlinimo. Šiemet meldinės nendrinukės pasklidusios naujuose plotuose, kuriuose iki tol retieji paukščiai negyveno. Dalis jų – netgi nebuvo įtraukti į specialių meldinės nendrinukės apsaugai skirtų priemonių plotus. Taigi, šiemet atsidūrėme panašioje situacijoje kaip pradedant dirbti su ūkininkais – pirmiausia reikėjo laukus prižiūrinčius žmones surasti, o paskui – įtikinti vėlinti šienavimą net ir tose teritorijose, kurių šiemet specialioms išmokoms deklaruoti negalima. Visgi, dėka puikių žmonių, mums puikiai sekėsi.“ – apie šių metų patirtį derantis su Nemuno deltos ūkininkais pasakojo Baltijos aplinkos forumo specialistė Rita Grinienė.

Gamtininkės teigimu, ūkininkai, kaip visada, buvo labai geranoriški, padėjo rasti reikiamus žmones, beveik visi pažadėjo šienavimą vėlinti bent iki liepos pradžios – vidurio. Dalis jų pažadėjo esant galimybei savo plotus deklaruoti specialioms išmokoms. Per keletą dienų gamtininkai aplankė 15 ūkininkų.

 

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.