Lenkija: Laskowiec – Zajki

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Laskowiec – Zajki yra 745 ha žemapelkinių teritorijų, besidriekiančių tarp pietinės Biebrza nacionalinio parko ribos ir kelio, jungiančio Laskowiec ir Zajki kaimus.

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Vakarinėje ir šiaurrytinėje šios teritorijos dalyje vyrauja aukštųjų viksvų bendrijos, kurios čia nesuformuoja šioms rūšims būdingų kupstų. Rytinėje dalyje dominuoja pelkinės viksvos ir nendriniai dryžučiai su kita šlapioms vietoms būdinga augalija.

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Aukščiausiose šios teritorijos vietose yra kelis kartus per metus šienaujamos pievos. Dėl teritorijos mozaikiškumo ši sritis pasižymi ypač didele biologine įvairove.

Tarp ornitologų Laskowiec – Zajki teritorija yra žinoma kaip viena vaizdingiausių paukščių stebėjimo vietų. Tai yra sėjikiniams paukščiams labai svarbūs plotai.

Ką ten galite pamatyti?

Veisimosi metu galima pamatyti meldines nendrinukes, griežles, perkūno oželius, baltasparnes žuvėdras, raudonkojus tulikus ir dryžagalves krykles. Taipogi šios vietovės yra patrauklios kaip poilsio vietos migruojantiems paukščiams.

Drėgnais metais galite pamatyti labai daug baltasparnių žuvėdrų. Taip pat galite pamatyti elnių.

Meldines nendrinukes patogiausia stebėti einant žemėlapyje orandžine spalva pažįmėtu keliuku, esančiu tarp Laskowiec ir Zajki gyvenviečių.

Žemėlapis, kuriame rasite visas vietas Lenkijoje, kur galite stebėti meldines nendrinukes.

Informacijos šaltinis: https://otop.org.pl/our-projects/we-protect/reserves-and-nature-trails/biebrza/?lang=en

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.