Lenkija: Ławki-Szorce pelkė

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Ławki-Szorce pelkę sudaro apie 76 ha žemapelkės, daugiausiai apaugusios nendrėmis ir ankstyvosios sukcesijos stadijos mišku. Tai yra didžiulės Ławki pelkės pakraštyje esantys plotai, o pati pelkė yra už Biebrza nacionalinio parko ribų ir nuo pelkės yra atskirta „Caro“ keliu.

Į pačią pelkę patekti negalima. Nepaisant to, ten turėtų atvykti visi, besilankantys Biebrza slėnyje. Kitoje „Caro“ kelio pusėje yra geriausia vieta pasaulyje tiems, kurie nori stebėti maldines nendrinukes. Čia yra medinių lentų takas besidriekiantis per Ławki pelkę.

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Pėsčiųjų takas Dluga Luka jums leidžia pasiekti pelkių buveines, nesušlapus batų, o svarbiausia – nenaikinants minkšto durpių sluoksnio. Pažintinis takas yra maždaug 400 metrų ilgio ir baigiasi platforma, iš kurios galima apžvelgti įspūdingą ir didžiulę Ławki pekę.

Nuotr. aut. Jarosław Krogulec

Geriausia vieta stebėti meldines nendrinukes yra pažintinis takas „Długa Luka“, kurio pabaigoje yra medinė platforma, nuo kurios atsiveria nuostabus ir platus Lawki pelkės vaizdas.

Ką čia galite pamatyti?

Žinoma – meldines nendriunukes, taip pat čia galima pamatyti gervių, perkūno oželių ir mėlyngurklių. Elniai ir bebrai čia taip pat yra dažni.

Žemėlapis, kuriame rasite visas vietas Lenkijoje, kur galite stebėti meldines nendrinukes.

Informacijos šaltinis: https://otop.org.pl/our-projects/we-protect/reserves-and-nature-trails/biebrza/?lang=en

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.