Meldinės nendrinukės apsaugos projektas pratęstas trims metams

Europos Komisija pratęsė meldinės nendrinukės apsaugos projektą iki 2026 metų. Per artimiausius tris metus gamtininkai daugiausiai pastangų skirs retųjų paukščių perkėlimo (translokacijos) metodo taikymui ir tobulinimui.

„Turint omenyje dėl karo susiklosčiusią neapibrėžtą padėtį dviejose svarbiausiose šiai rūšiai šalyse – Ukrainoje ir Baltarusijoje, kur peri du trečdaliai viso pasaulio meldinių nendrinukių, ir itin sėkmingą mūsų patirtį įgyvendinant perkėlimą, šis metodas gali būti vienintelė viltis išsaugoti rūšį. Dabar kaip niekad svarbu stiprinti silpnas ir atkurti išnykusias populiacijas.“ – sako meldinių nendrinukių apsauga besirūpinančio Baltijos aplinkos forumo vadovas Žymantas Morkvėnas.

Per dvejus metus planuojama 100 šių paukščių mažylių perkelti iš Biebžos nacionalinio parko į Rosvarovo pelkes Lenkijos-Vokietijos pasienyje.

Projekto pratęsimo metu taip pat planuojama atkurti 11 ha meldinei nendrinukei tinkamų pelkių Žuvinto biosferos rezervate, išanalizuoti ir išbandyti galimybes čia surinktą biomasę naudoti greta esančioje Simno katilinėje.

Nemuno deltoje projekto komanda skirs dėmesį gamtinio turizmo plėtojimui. Ketinama įsigyti 5 plaukiojančias slėptuves gamtos stebėjimui ir fotografavimui, suteikti galimybę vietos operatoriams nemokamai jomis naudotis (pvz., pernuomoti) ir taip skatinti naujų paslaugų atsiradimą. Šiame regione taip pat bus tęsiama tradicija su ūkininkais organizuoti meldinių nendrinukių sutiktuves, rengti didžiulio dėmesio sulaukusį Nacionalinį šienpjovių čempionatą.

Taip pat bus pildoma studija, analizuojanti potencialias meldinių nendrinukių buveines. Ji apims ne tik Lietuvą ir Baltarusiją, bet ir Lenkiją bei Pomeranijos regioną Vokietijoje.

Projekto komandą papildė du nauji partneriai Lenkijoje ir Vokietijoje – Lenkijos paukščių apsaugos draugija (OTOP) ir Gamtos apsaugos Pėnės upės slėnyje asociacija (Förderverein Naturschutz im Peenetal e.V.).

Primename, kad dėl karo Ukrainoje įsigaliojusių ES sankcijų projekto veiklos Baltarusijoje 2022 m. rudenį buvo sustabdytos. Daugelį meldinės nendrinukės apsaugos veiklų šioje šalyje iki tol projekto komanda jau buvo įgyvendinusi.

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.