Nacionalinis šienpjovių čempionatas vėl suburs šienavimo dalgiu entuziastus

Kelių metų šienpjovių čempionatų čempionai - „Dalgio broliai" Kozmas Auškalnis ir Arūnas Kakta
Kelių metų šienpjovių čempionatų čempionai – „Dalgio broliai“ Kozmas Auškalnis ir Arūnas Kakta

Į Šilutės rajoną vėl kviečiami atvykti šienavimo dalgiu entuziastai. Liepos 27 d. Nemuno deltos pievose Rupkalvių kaime ketvirtą kartą vyks Nacionalinis šienpjovių čempionatas. Šiame renginyje susipina azartas ir tradicijos, patirtis ir noras mokytis. Atvykę dalyviai ne tik varžosi su tituluotais geriausiais ir greičiausiais šienpjoviais, bet ir gauna galimybę pagilinti žinias ar net išmokti šio amato.

Čempionatas vyksta rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – perimvietėse

„Tradiciškai, tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse tokie čempionatai vyksta tose pievose, kur gyvena retas paukštis – meldinė nendrinukė. Taip yra todėl, kad istoriškai tokios teritorijos pasižymėjo itin vešlia žole, buvo žinomos dėl savo turtingų pievų. Šienpjoviai, kurie pievų šienavimui pasitelkia dalgius, ženkliai prisideda prie paukščių įvairovės išsaugojimo. Jie, laiku pastebėję paukščių lizdą, gali jį apeiti ar pabaidyti paukščius, taip juos apsaugodami nuo sužalojimų ar net sunaikinimų.“ – pasakoja čempionatą organizuojančio Baltijos aplinkos forumo vadovas, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Čempionato organizatoriai teigia, jog šis renginys ne tik populiarina kultūrinį paveldą, bet ir atkreipia ūkininkų bei visuomenės dėmesį į nykstančių rūšių apsaugos būtinybę, ūkininkavimo darnoje su gamta naudą.

Šienpjovių čempionatas,Rupkalvių kaimas, Šilutė

Rungtį ras ir dalgio nelaikęs, ir profesionalas

Čempionato organizatoriai kviečia dalyvauti visus norinčius – vyrus ir moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar patirties šienavime dalgiu.

„Rungtys suskaidytos pagal tris gebėjimo naudotis dalgiu kategorijas – pirmą kartą dalgį laikantiems, kažkada išmokusiems juo naudotis, bet primiršusiems bei profesionalams. Šiemet naujovė – būtent vidutinio lygio šienpjoviams skirtos varžybos „Nuo stalo prie dalgio“. Šią kategoriją išskyrėme, kad niekada dalgio nelaikę varžybų dalyviai galėtų varžytis su sau lygiais, o šiek tiek patirties turintieji dalyvautų kitoje kategorijoje. Svarbu akcentuoti, kad mūsų čempionate populiariausios būna būtent pradinukų varžybos. Galite visiškai nemokėti naudotis dalgiu, bet praėję mokymus „Dalgių varlinyke“ ir sudalyvavę pradinukų varžybose, tikrai įgysite pradmenis ir galėsite save vadinti garbingu šienpjovio vardu.“ – šypsosi Ž. Morkvėnas.

Renginyje profesionalūs šienpjoviai gali varžytis pagrindinėje komandinėje varžybų rungtyje, o vėliau – ir kautis dėl pagrindinių metų šienpjovio ir šienpjovės titulų. Šiemet naujoje rungtyje „Nuo stalo prie dalgio“ rungsis šiek tiek dalgio meistrystę primiršę, o patirties visai neturintieji – tradicinėse „Dalgio debiuto“ varžybose. Visose šiose rungtyse vertinamas tiek greitis, tiek kokybė. Visi norintieji taip pat galės išbandyti jėgas ir lėtesnėje dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetinis pajautimas. Na, o renginio kulminacija bus azarto kupinos varžybos „Trimeris prieš dalgį”.

Norintys dalyvauti varžytuvėse kviečiami registruotis užpildant registracijos anketą meldine.lt arba paskambinus telefonu Nr. +370 614 12 911.

 

Čempionate taip pat bus galimybė įsigyti puikių dalgių, geležčių ar kitų šienpjoviui būtinų atributų.

Čempionato rėmėjai – Šilutės rajono savivaldybė, staliausirankiai.lt. Čempionato draugai – Šilutės turizmo informacijos centras, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija.

Daugiau informacijos: meldine.lt ir Nacionalinio šienpjovių čempionato feisbuke.

Žiūrėti praėjusių metų rezultatus

Praėjusiais metais lietuvių šienpjoviai dalyvavo ir Pasaulinėse šienpjovių varžybose